Eddig csak említettem az ultrahangos kezelést testen, de most eljött az ideje, hogy eláruljam, hogy az arcon miként hat!
Egy kicsit beszéljünk az ultrahang működéséről: Magában a készülékben egy kvarc kristály van, ami a kezelőfejben található meg! Ez rezegni kezd, egy meghatározott frekvencián mikor azt bekapcsoljuk és beállítjuk. A rezgést a kezelendő terület fölé helyezett kezelőfej és a bőr között egy ún. csatolóközeg biztosítja. Ilyenkor mi Kozmetikusok használunk valamilyen hatóanyagú gélt, maszkot, szérumot, emulziót! Ezek közül a hatásai lehetnek öregedés gátló, arc kisimítók, hidratáló, pattanásos bőrre való gélek. Ezek a rezgések több milliméter mélyen jutnak be a bőrbe, ahová a gélt is juttatja, majd ott a jótékony hatását jobban ki tudja fejteni! Elősegíti a hatóanyagok felszívódását, amit azzal ér el, hogy – mechanikai hatása révén – mintegy szétrázza, meglazítja a bőr felületén található szaruréteget (pontosabban a barriert).
Az ultrahang hőhatása következtében az erek kitágulnak, a mechanikai és kémiai hatások pedig fokozzák a sejtmembrán áteresztő képességét. Az ultrahangos hullámok mélyebb rétegekben észlelhető hatása a zsírlebontás és a nyirokkeringés fokozódása. Az ultrahang serkentőleg hat a kollagén anyagcserére és a fibroblasztok működésére, a salakanyagok kiürülésére, a diffúziós folyamatokra is. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy megfelelő méretű kezelőfej és teljesítmény esetén mérhető körfogatcsökkenéssel járó, hatékony fogyasztó kezeléseket végezhetünk e hanghullámok segítségével. Az ultrahangnak 4 hatása van, ezen belül lássuk miket jelent is.
Mechanikus hatás:
- A húzó- és nyomó/ toló hatás következtében, azaz a masszázs során a sejtalkotók mozgásba jönnek.
- Kis intenzitást alkalmazva, a belső szövetmasszázs fokozza a sejtanyagcserét, a sejtregenerációt és a vérbőséget.
Termikus hatás:
- A váltakozva összenyomódó, majd széthúzódó sejtrészecskék termikus hatást hoznak létre. Ez, a mozgásból adódó energia megváltoztatja a test hőenergiáját.
- A nagyobb értékű ultrahang teljesítmény- és kezelési időtartam választása esetén a felmelegedés arányosan fokozódik. A hőhatás az izmokban, az inakban, az idegekben, a csontokban, valamint a szövetek különböző rétegeiben jön létre (érzékelhető).
Kémiai hatás:
- A membránok és a hibátlan (sértetlen) bőr következményeként javul az elektrolitos testoldatok diffúz képessége.
Biológiai hatás:
- Anyagcsere fokozás
- Bőrregenerálás
- A szövetek pH értéke eltolódik a lúgos kémhatás irányába.
- Vérbőség, erősödő- fokozódó vérkeringés,
- A szövetekben fokozódik a felszívódás,
- Gyorsul a nyirokáramlás,
- Lazul az izomzat,
- Fokozódik a perifériás idegek ingerületvezető-képessége.
Mint szinte mindennek, ennek is vannak olyan okai, mely esetekben nem lehet alkalmazni!
ELLENJAVALLATOK:
- Betegségek esetén, mint pl. lázállapot, akut gyulladás, amikor a meleg/ hőhatás alkalmazása tilos.
- Azon betegek esetén, melyeknél a mechanikai befolyás/ ráhatás –pl. trombózisos, visszeres- tilos.
- Akinél szemgolyó, az agy, a gerincvelő besugárzása tilos.
- Akinek beültetett pészmékere van.
- Vérkeringési problémák-, a szívvérkeringési teljesítőképesség nem megfelelő működése-, a szívkoszorúerek megbetegedései- és szívritmuszavar esetén.
- Tumor (rosszindulatú daganat) esetén.
- Tuberkulózis és gyomorfekély esetén.
- Állkapocs implantátum esetén az orvos véleményét ki kell kérni.
- Akut ízületi reuma esetén.
- Sugárterápia után.
- Megváltozott bőrkép esetén (fertőzéses betegségek, gyulladások, plasztika, bőrfeszesítés)
- A tobozmirigy hézag (rés) területén, Epifízis (a tobozmirigy és a nyakcsigolyák közötti rés) nem magasabban, mint ahol a harmadik nyakcsigolya helyezkedik el.
Egy kezelés kb. 5-8 percig terjedhet ki arcon! Egy ponton nem szabad sokáig hagyni a kezelő fejet, mert maga a szövet sérülhet! Nem szabad, hogy túl meleg legyen a kezelő fej, hisz az is roncsolja a szöveteket! Minden kezelés előtt én ellenőrizni szoktam, hogy működik-e. Ezt úgy tudom megállapítani, hogy bekapcsolom a gépet, a megfelelő frekvenciás és időre állítom, majd egy kis vizet csöpögtetek a kezelő fejre, és ha az szinte elpárolog, elrezeg akkor jó, ezt nevezzük szökőkút effektusnak! Ajánlom mindenkinek ezt a fajta kezelést, hisz jót tesz a bőrnek és közben relaxálhatunk!
Következő részben arról olvashattok, hogy otthon, hogy ápold a bőröd és milyen házi pakolásokat, radírt készíthetsz!