Az idei őszi és téli divattrendek színei nem állnak messze a nyáron jól bevált trendektől. Gyakorlatilag csak az árnyalatokban fedezhetünk fel változást, a színek ugyanazok maradtak. Visszafogott elegancia, és nőiesség jellemzi az idei őszi-téli kollekciók darabjait.
Kék:
A kék a víz, a levegő és az ég színe, s a tisztaságot és a tudást szimbolizálja már évszázadok óta. A lelki megnyugvás és a harmónia színének is tekintik egyes keleti tanok. Az idei ősszel a jégkék, a matrózkék és a melegebb tónusú királykék is divatos.
Zöld:
Egyes megállapítások szerint a remény színe, mások a gazdagság és prosperitás szimbólumaként tartják számon, de vannak olyanok is, akik a pénz és a szerencse jelképeként tekintenek rá. Gondoljunk csak az ír mesevilág zöld koboldjaira. A zöld idén a zimankósabb hónapok kedvelt színe lesz, változatos és szemet gyönyörködtető árnyalatai minden divatházat megihlettek.
Lila:
Idén a lila összes árnyalata divatos: kezdve a levendula színűtől a kékeslilán át a bíbor liláig. A színek szimbólum-rendszerével foglalkozók szerint: a lila az igazságot kitartóan keresők színe, így ha igaz, hogy a "ruha teszi az embert" , merjük magunkon viselni ezt a királyi színt.
A lila a mértékletesség színe is, egyensúly a föld és ég között (mivel a hajnali és az esti ég színére is asszociálhatunk róla), az értelem és a vágy, a bölcsesség és az érzelmek között. Igazi női, nőiességet sugárzó szín. Jelenthet alázatosságot, bűnbánatot, várakozást, nosztalgiát.
Gyógyító színek
A színek mér ősidők óta az emberek segítségére sietnek abban, hogy hangulatunk kiegyensúlyozottabb legyen és pozitívabban szemléljük a körülöttünk lévő világot.
Már az ősi Egyiptomban éltek színgyógyászok, akik templomaikat úgy építették hogy amint a nap besütött az ablakain (Heliopolisz temploma) a fényt a prizma által felbontott hét színre osztotta és a betegeket abban a színben fürösztötték, amire szükségük volt felépülésükhöz.
Napjainkban a modern orvostudomány és a gyógyszerek széles körben való alkalmazása miatt ezt a módszert sajnos nem használják. Ez nagy veszteség, ugyanis a színek képesek befolyásolni életünket. A szín képes úgymond a „probléma középpontjába” hatolni. A színeket széles körben használhatjuk fel, így italainkban és ételeinkben variálhatjuk őket, vizualizálhatunk velük, meditálhatunk egyes színeken. A színek akkor is hatnak szervezetünkre és lelkiállapotunkra, ha nem is vagyunk tudatában azok jelentésének vagy szervezetünkre gyakorolt jótékony hatásainak.
Ezért is érdemes az interneten vagy szakirodalomban utánajárni az egyes színek élettani hatásainak, amellett, hogy jó szórakozást nyújt a színekkel való játék, testünk és lelkünket is felüdíti.