A tél lassanként tovatűnik, teret engedve a tavasz virágainak, a jó időnek és persze a tavaszi bőrápolásnak. Télen gyakrabban tapasztalhattuk, hogy több területen szükséges a testápoló használata, mint a többi évszakban, hiszen gyakrabban kiszáradtak az érzékenyebb területek, például a könyök, a karok. Sajnos a tél vége nem jelenti automatikusan azt, hogy bőrünk nem fog többé kiszáradni, tavasszal is igényli a hidratálást, hiszen újabb tényezőkkel kell szembenéznie, például a napsugarak káros hatásaival.
Ha nincs idő és pénz wellness hotelbe menni vagy speciális kezelésekre járni, otthon is megoldható pakolások készítése, amelyek nyugtatják, széppé és egészségessé varázsolják a bőrünket. Az ilyen testpakolások jótékony hatással vannak a napozás vagy szolárium okozta bőrirritációra, bőrfeszesítésre is kiválóak és bársonyos bőrt eredményeznek az érzékenyebb területeken is (könyök, dekoltázs, karok, sípcsont).
A következőkben egy olyan ápoló, puhító testpakolás receptjét olvashatjátok, amely minden bőrtípusra ajánlott, a hozzávalók pedig 6 liter tej és 2 csésze méz, valamint egy törölköző vagy lepedő.
A tej azért nagyon hasznos a bőrünknek, mert a tejfehérje segít a bőr kisimításában, a tejsavnak pedig hámlasztó, bőrradírozó hatása van. Az ősi szépségápoló szer, a méz pedig gyulladás gátló hatóanyagokkal rendelkezik, ezért a pattanásos bőr kezelésére is ajánlott, tisztítja és táplálja a bőrt.
Elkészítése:
Először a tejet és a mézet keverjük el, majd kezdjük el melegíteni egy nagy fazékban. Nem szükséges felforralni, elég ha az első buborékokat meglátjuk a folyadék tetején. Ha levettük a tűzről, egy régi lepedőt vagy törölközőt vágjunk csíkokra, ezek képezik majd a pakolás alapját. A csíkokat tegyük a tejbe, majd fedjük le az edényt, és kicsit hagyjuk állni, körülbelül 5 perc elég is lesz. Keressünk egy olyan helyet a lakásban, ahol egy fél órát ezzel a pakolással pihenni tudunk, például egy nejlonnal és fürdőlepedővel letakart ágy, vagy a fürdőkád tökéletes választás.
A langyos tejből vegyük ki a csíkokat, csavarjuk ki és tekerjük magunkra, akár az egész testfelületet betekerhetjük, ezután takarózzunk be fürdőlepedővel vagy takaróval. 20 percig, vagy legfeljebb fél óráig pihenjünk így, relaxáljunk ezzel a pakolással. Fontos a nyugodt környezet, ne csak a testünk pihenjen, hanem szellemi felüdülést is jelentsen ez a tevékenység! Végül zuhanyozzunk le. Ez a kezelés puhává és ápolttá varázsolja bőrünket.
Próbáljátok ki, Cleopátra is erre esküdött, csak épp fürdő formájában!
Szépségápolás
Videók, tutorialok
Tippek és trükkök
Tejes-mézes testpakolás készítése házilag
- Kategória: Arc- és bőrápolás
- Írta: Sallay Lilla
|
|||
|
|||
|
Bőrápolás házilag
Arcápolás házilag, Testápolás tippek, Lábápolás
Sokan állítják, hogy már mindent tudnak a bőrápolásról! A jól bevált testtekercselésről már biztosan sokat hallottatok, de esetleg érdekelne az is, hogy miért is jó és még is miként hat! Most belemerülünk ezzel együtt az ultrahangos zsírbontásba is, hisz mindkettővel szebb alakot kaphatunk! Miért is kell nekünk, nőknek ezt a módszert is bevetni a szép, feszes testért? Cikkeink között megtalálod a válasz erre is! Ezek mellett számos otthoni tippet adunk bőrünk különböző részeinek gondozásához. Az aloe vera jótékony hatása például már régóta ismert, ám használata csak az utóbbi néhány évben vált különösen elterjedtté. A legelső pozitív gondolat, amely mindenkinek eszébe jut róla, az valószínűleg a gyulladáscsökkentő hatása. Nemcsak pattanásokra, hegekre, sebekre, bőrkipirosodásra, de szőrtüsző-gyulladásra is javasoltak az aloévera tartalmú készítmények. Ezek mellett fontos lábunk egészsége is: a bőrkeményedés, a visszér, és a száraz hámréteg leküzdése. Cikkeinkben további hasznos testápolási módszereket olvashattok, melyeket nőknek és férfiaknak egyaránt ajánlunk!
Címkék: bőrápolás, testápolás, arcápolás otthon, lábápolás, ultrahang, test tekercselés, aloe vera, cellulit, narancsbőr, bőrkeményedés, visszér, bőrbetegségek, hegek, sebek kezelése