Bőrünknek időnként szüksége van egy kis megújulásra: ezt legkönnyebben a rendszeres, de nem túl gyakori, természetes szerekkel végzett hámlasztás (peeling) vagy ismertebb nevén bőrradírozás segítségével tudjuk elérni. Egy ilyen kezelés eltávolítja az elhalt hámsejteket, tisztítja és simává teszi a bőrt. Lássuk, hogyan valósítható meg a bőrradírozás házilag, néhány egyszerű recept segítségével.
Arcradírok
1. Az egyik legegyszerűbb hámlasztó készítmény, melynek összetevői szinte minden háztartásban megtalálhatók, a következő: Keverjünk el két kanál kristálycukrot egy evőkanál olívaolajjal és egy evőkanál mézzel, majd gyengéden masszírozzuk át vele az arcbőrünket. Ezt követően mossuk le alaposan langyos vízzel.
2. Egy evőkanál joghurtot keverjünk el kevés zabpehellyel és korpával. A joghurt táplálja az arcbőrt, a szemcsés összetevők pedig eltávolítják az elhalt hámsejteket.
Bőrradír testre
1. Egy evőkanál tengeri sót keverjünk össze 2 evőkanál mandulaolajjal és 10 csepp citromolajjal. Tegyük rá egy mosdókesztyűre és tusolás után masszírozzuk át vele a még nedves bőrt.
2. Kávézaccos bőrradír narancsbőr ellen: Tetszőleges mennyiségű kávézaccot vegyítsünk az alábbi keverőanyagok valamelyikével: tej, méz, olívaolaj, babaolaj, tusfürdő, testápoló (egyszerre több is használható, pl. tej és babaolaj).
A zaccot lazítsuk fel a keverőanyaggal, kanalanként adagolva a kávéhoz. A karcos érzést valamelyik olaj hozzáadásával csökkenthetjük, ezzel krémes állaghoz közelítő bőrradírt kapunk.
3. Keverjünk össze egy evőkanál kókuszreszeléket, egy evőkanál mézet és egy evőkanál mandulaolajat, ezzel dörzsöljük be az enyhén benedvesített bőrünket. 15 percig hagyjuk hatni, hogy bőrünk beszívhassa a kókuszból és a mézből nyert értékes hatóanyagokat.
További fontos tudnivalók az otthoni bőrradírozáshoz:
- A bőrradírozást követően fontos, hogy mindig használjunk a bőrtípusunknak megfelelő ápoló készítményt, vagy a következő hidratáló pakolást: egy banánt törjünk össze és keverjünk hozzá egy evőkanál mézet valamint néhány csepp citromfű-olajat. Ezzel a készítménnyel relaxáljunk 10 percig, majd vízzel öblítsük le.
- Milyen gyakran radírozzunk? A kezelést a test bőrén és száraz arcbőrön bőven elég kb. négyhetenként elvégezni. A normál arcbőrt kéthetente radírozzuk, a zsíros bőrtípusúaknak lehet hetente is.
- Minden hámlasztó készítményt óvatosan használjuk, a kis szemcsék könnyen apró sérüléseket okozhatnak, amely könnyen táptalajt adhat a baktériumoknak!
Szépségápolás
Videók, tutorialok
Tippek és trükkök
Bőrradírozási praktikák otthonra
- Kategória: Arc- és bőrápolás
- Írta: Sallay Lilla
|
|||
|
|||
|
Bőrápolás házilag
Arcápolás házilag, Testápolás tippek, Lábápolás
Sokan állítják, hogy már mindent tudnak a bőrápolásról! A jól bevált testtekercselésről már biztosan sokat hallottatok, de esetleg érdekelne az is, hogy miért is jó és még is miként hat! Most belemerülünk ezzel együtt az ultrahangos zsírbontásba is, hisz mindkettővel szebb alakot kaphatunk! Miért is kell nekünk, nőknek ezt a módszert is bevetni a szép, feszes testért? Cikkeink között megtalálod a válasz erre is! Ezek mellett számos otthoni tippet adunk bőrünk különböző részeinek gondozásához. Az aloe vera jótékony hatása például már régóta ismert, ám használata csak az utóbbi néhány évben vált különösen elterjedtté. A legelső pozitív gondolat, amely mindenkinek eszébe jut róla, az valószínűleg a gyulladáscsökkentő hatása. Nemcsak pattanásokra, hegekre, sebekre, bőrkipirosodásra, de szőrtüsző-gyulladásra is javasoltak az aloévera tartalmú készítmények. Ezek mellett fontos lábunk egészsége is: a bőrkeményedés, a visszér, és a száraz hámréteg leküzdése. Cikkeinkben további hasznos testápolási módszereket olvashattok, melyeket nőknek és férfiaknak egyaránt ajánlunk!
Címkék: bőrápolás, testápolás, arcápolás otthon, lábápolás, ultrahang, test tekercselés, aloe vera, cellulit, narancsbőr, bőrkeményedés, visszér, bőrbetegségek, hegek, sebek kezelése