Sajnos nekünk, hölgyeknek nem túl szerencsés, ha valamilyen oknál fogva arcunkon a pelyheknél erősebb szőrzet jelenik meg. Hisz ez számunkra rém ciki, kellemetlen, ugyan is senki sem szeretne azon a területen az az az arcon szőrösödni, mint ahol a férfiak! Most elárulom Nektek, hogy mindez miért is fordulhat elő és vajon mi okozza!
Elsőnek is lássuk, hogy melyek azok a területek:
Az állon, áll alatt a nyakon, az ajak alatt és felett, az arc két oldalán, esetleg a szemhéj alatt megjelenhetnek az erősebb, hosszabb és sötétebb szőrzetek, de sajnos előfordul a mellkason, hason esetleg a derék körül. Mivel minden nő termel férfi hormont így ezért a kellemetlenségért a tesztoszteront okolhatjuk.
Tehát sokszor a hormonzavar miatt jön létre, ilyenkor lehet belső szervi, mint pl: a pajzsmirigy rendellenes működése, de lehet gyógyszerektől is pl: a szteroid, vérnyomás javító gyógyszerek Sajnos mivel az öröklődő genetikákat nem szűrhetjük ki, ezért sajnos a felmenőinktől is kaphattuk ezt a tulajdonságot, de akár a származási gyökereink miatt is előfordulhat.
Mindezekre a gyógyír első körben az orvos, hogy ő alaposabban kivizsgálja a baj forrását, okát, hogy a megfelelő személyre szabott megoldásokat számba vehessük, és azzal kezelhessük a túlszőrösödést. Azért is fontos ez, hogy még ha lehetséges, akkor a bajt az első, kezdődő szakaszában fojtsuk el, hisz ennek is minden másnak lehet kezdőleges szakasza, mely egyre rosszabb lehet.
Ilyenkor a lehetséges megoldások orvosilag, akár gyógyszeresen, életmód változtatással jöhet létre.
Kozmetikus szakember kezeire bízni is egy fajta megoldás, mely közül lehet választani, hogy véglegesen orvosoljuk a problémát, vagy egy időre csak.
Figyelembe lehet venni, hogy mekkora területről van szó, a szőrzet erősségét, sűrűsségét és színezettségét.
A megoldások:
- Gyantázás, mely segít a szőrzet ritkulásában, annak puhításában, kevesebb színezettségében. 2-3 hétre biztosítja a nem kívánatos szőrzet újra kinövését. Ez viszont csak rövidtávra megoldás.
- Végleges lézeres szőrtelenítés: Ilyenkor egy gép segítségével, villanófénnyel a szőrzetet a gyökerénél fogva próbálja ki irtani. Mindez persze egyénre szabott kezelést igényel, több alkalom kell hozzá, viszont sajnos nem mindig kifizetődő.
- Csipeszelés: csipesz segítségével eltávolítjuk a szőrszálakat
- Szőkítés: szőkítő por és hidrogén peroxid összekeverésével a kezelendő területre felhelyezzük a kapott vegyületet, majd megvárjuk a ható időt és lemossuk. Itt a szálakat kiszőkítjük, ott vannak, de halványabban, ezeket inkább a pelyhekre ajánlatosabb használni, hisz az erősebb hosszabb szálakat inkább távolítsuk el, esztétikai szempontból is.
Mindenkinek a saját lehetőségei szerint kell dönteni, személyre szabottan!
Meg kell jegyezni, hogy ilyenkor nem ajánlott az epilátor és TILOS a borotválása, hisz ettől csak még erősebb, sűrűbb és sötétebb szőrszálak fognak visszanőni, elég hamar!
A másik fontos dolog, hogy anyajegyből SOHA nem szabad kihúzni szőrszálat, hisz ezzel megsértjük, fertőzést juttathatunk be, és akár rossz folyamatok is elindulhatnak, mint a rák. Erre a kezelés csak is az olló, ebben az esetben amennyire csak tudjuk az anyajegyhez közel, azt meg nem sértve levágjuk a szőrszálat.
Tehát fontos, hogy orvos is lássa ezt a területet, vagy bármilyen szakember, aki egyénre szabott, célzott kezelést tud nyújtani.